PL | DE

Zbiory Muzealne

katalog zbiorów on-line

The Henryk Tomaszewski Muzeum of Theather

 

pl. Wolności 7a                       Bilety: 
ŚR - PT       1000 - 1700
SB - ND      1000 - 1800

wystawy stałe - wstęp wolny

 

tel. (71) 347-16-96

SenTyMenty
od
2019-10-23
do
2019-11-23
Praca dyplomowa studentki z Mediacji Sztuki. Tytuł „SenTyMenty” zawiera w sobie grę słów „sen” oraz „ty”, odnosząc się do marzenia sennego. Na wystawie znajdziemy abstrakcyjne przedstawienie snu, poprzez lalki i scenografię. Obiekty pochodzą z działania performatywnego, którego zapis video jest częścią ekspozycji.

Wernisaż: 23.10.2019, godz. 18, Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego W trakcie wernisażu odbędzie się Performans „Pomiędzy” z tłem muzycznym zespołu MUNDI. Kolejny termin performansu 25.10.2019 

Wystawa to praca dyplomowa studentki z Mediacji Sztuki. Tytuł „SenTyMenty” zawiera w sobie grę słów „sen” oraz „ty”, będącą paralelą do marzenia sennego. Śniąc nasza pamięć nie wybiera obrazów losowo, ale skupia się na doświadczeniach z przeszłości, a następnie na naszych celach i marzeniach. Innymi słowy, nasz mózg w snach próbuje połączyć nasze doświadczenia z naszymi emocjami. Na wystawie znajdziemy abstrakcyjne przedstawienie snu, poprzez lalki i scenografię. Obiekty pochodzą z działania performatywnego , którego zapis video możemy zobaczyć na wystawie.

 
„Pomiędzy” to proces poszukiwań sylwetki człowieka poprzez syntezę i uproszczenie. Czynnikami wpływającymi na obraz jest otoczenie, pora dnia, kolor ubrań oraz sposób w jaki porusza się model. Powstaje obła forma, ruch deformuję kształt, ubranie decyduje o kolorze. Dzięki czemu budujemy skojarzenie. Postać staję się wiatrem, wodą, czymś ulotnym. Pewne role oraz relacje ulegają zniekształceniu. Zmieniają się wartości. Na wystawie znajdziemy fotografię, video, instalację rzeźbiarską i performens.

 
Dżesika Zemsta – ur.1994, studentka Mediacji Sztuki  i Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Brała udział w wielu projektach i wystawach w kraju i za granicą („Smak koloru”,JKK-Jaipur, Jawahar KalaKendra w Indiach). Zajmuję się formami przestrzennymi, obiektami, tekstem,  video i od niedawna działaniami performatywnymi. W performensie występuje Jagna Nawrocka, a reżyseruje go autorka wystawy – Dżesika Zemsta.

Jagna Nawrocka – ur.1996w Toruniu, skrzypaczka, artystka wizualna i joginka, tegoroczna absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Największą miłością darzy teatr, jego elementów poszukuje w każdej innej dziedzinie sztuki. Na co dzień zajmuje się kostiumami do autorskich instalacji wideo oraz fotografią.

Mundi - d „mundus” - czyli świat, wszechświat, kosmos, a więc bezmiar i wolność. Spotkali się w 2017 roku, aby połączyć sumy muzyczno-teatralnych doświadczeń oraz inspiracji i stworzyć unikatowa, spójną wrażliwą muzykę. W zespole każdy jest niejako instrumentem, realizującym osobną linię melodyczną we wspólnym brzmieniu; są jednak momenty, w których muzycznie spotykają się i grają daną sekwencję unisono- jako leitmotiv danego utworu.

Aktualności
BŁAŹNICE. Wędrowanie
od
2019-11-24
do
2019-12-07

REZYDENCJA ARTYSTYCZNA ANNY ZUBRZYCKI W MUZEUM TEATRU IM. HENRYKA TOMASZEWSKIEGO WE WROCŁAWIU
24.11 – 7.12.2019

SenTyMenty
od
2019-10-23
do
2019-11-23
Praca dyplomowa studentki z Mediacji Sztuki. Tytuł „SenTyMenty” zawiera w sobie grę słów „sen” oraz „ty”, odnosząc się do marzenia sennego. Na wystawie znajdziemy abstrakcyjne przedstawienie snu, poprzez lalki i scenografię. Obiekty pochodzą z działania performatywnego, którego zapis video jest częścią ekspozycji.